Köpekler ve Yarışmalar
Hoşgeldiniz. Köpekler hakkında sorularınızı yanıtlayabileceğimiz ve Ödüllü Yarışmalarımıza Katılabilmek için Üye Kabulümüz Devam Ediyor.
Lütfen Üye Olun yada Giriş Yapın

Join the forum, it's quick and easy

Köpekler ve Yarışmalar
Hoşgeldiniz. Köpekler hakkında sorularınızı yanıtlayabileceğimiz ve Ödüllü Yarışmalarımıza Katılabilmek için Üye Kabulümüz Devam Ediyor.
Lütfen Üye Olun yada Giriş Yapın
Köpekler ve Yarışmalar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Çıtır Köpek Eğitim&Pansiyon Hizmetleri - Crispy Dog Training&Pension Services
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Cuma Tem. 15, 2011 5:31 pm tarafından ceyl

» Çocuklarla Golden Retriever
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Salı Mayıs 31, 2011 6:54 pm tarafından ceyl

» Yorkshire Terrier Aranıyor.
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 10:19 pm tarafından Admin

» Alman Çoban Köpeği Aranıyor
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 10:16 pm tarafından Admin

» Golden Retriever Genel Özellikleri
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 10:11 pm tarafından ceyl

» Otizm de Sık Sorulan Sorlar
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 10:04 pm tarafından ceyl

» Çanakkale için Ücretsiz İyi Huylu Köpek Aranıyor.
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 9:09 pm tarafından ceyl

» Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-4-
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 8:56 pm tarafından ceyl

» Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-3-
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Icon_minitime1Ptsi Nis. 25, 2011 8:51 pm tarafından ceyl

En iyi yollayıcılar
Admin
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Vote_lcapOtistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Voting_barOtistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Vote_rcap 
ceyl
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Vote_lcapOtistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Voting_barOtistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Vote_rcap 
auhn
sevgi
twitter
ebruscm

Kimler hatta?
Toplam 9 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 9 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 123 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 10:50 am tarihinde online oldu.
Ortaklar
Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Imgcontainer
bedava forum

Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1-

Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1- Empty Otistik Çocuklar ve Köpeklerle Terapi-1-

Mesaj  ceyl Ptsi Nis. 25, 2011 8:40 pm

OTİSTİK ÇOCUKLARA HAYVANLARLA TERAPİ -İZMİR'DE OTİSTİK ÇOCUKLARIN İLETİŞİM BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA HAYVANLAR KULLANILIYOR -EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ AKÇİ: -''ÖZELLİKLE ÖFKE KRİZİNE GİREN ÇOCUKLAR, KOŞULSUZ İLETİŞİM KURABİLEN HAYVANLARLA BİR ARAYA GELDİĞİNDE RAHATLIYOR''

İZMİR - Zeynep Hoşgörür - İzmir'in Menemen ilçesindeki Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'nde eğitim gören çocuklara, iletişim becerilerinin gelişimi amacıyla hayvanlarla terapi tekniği uygulanıyor.
Merkez Müdürü Sadettin Akçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otistik çocukların çevreleriyle iletişim kurmasını sağlamak ve davranış problemlerini çözmek amacıyla uygulanan çok sayıda terapi yöntemi bulunduğunu söyledi.
Merkezde verilen özel eğitim sürecinde, iletişim odaklı terapi tekniklerini de uyguladıklarını ifade eden Akçi, ''İnsanlar arası iletişimin sosyal ön koşulları vardır. Oysa insanla hayvan arasındaki ilişkide ön koşul söz konusu değil. Özellikle öfke krizine giren çocuklar, koşulsuz iletişim kurabilen hayvanlarla bir araya geldiğinde rahatlıyor'' dedi.
Merkezde 2002 yılından bu yana hayvanlarla terapi tekniğinin kullanıldığını bildiren Akçi, şöyle devam etti:
''Mutlu olan insanın bir sonraki davranışı da olumlu olacaktır. Hayvanların, özellikle de atların çocuklar üzerinde olumlu etkisi var. Biz de çocuklarımızı mutlu etmek için at terapisi uygulamaya başladık. Semersiz kullanıldığında, özellikle tensel temas esnasında çocukların negatif enerjilerinin alındığını, devamındaki çalışmalarda son derece olumlu tepki verdiklerini gördük. Bugüne kadar özgün terapi yöntemlerini uyguladığımız 74 çocuk, normal eğitim veren ilköğretim okullarına kazandırıldı. Bu terapi sürecinin büyük etkisi olduğuna inanıyoruz.''

-GÜVERCİNLERİN KANAT ÇIRPIŞLARIYLA SAKİNLEŞİYORLAR

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi Müdürü Sadettin Akçi, 160 öğrencinin eğitim gördüğü kurumda, 2'si midilli 4 at ile çok sayıda köpek, güvercin ve kümes hayvanlarıyla terapi uygulandığını belirtti.
Her çocuğun otizmden farklı şekillerde etkilendiğine dikkati çeken Akçi, çocukların çeşitli çalışmalara verdiği tepkiyi gözleyerek terapi şekline karar verdiklerini kaydetti.
Otistik çocukların sıklıkla öfke nöbeti geçirdiğini vurgulayan Akçi, ''Öfke krizine giren çocuğun kilitlenmesini güvercinlerin kanat çırpışı çözüyor ve rahatlamasını sağlıyor. Öfkeyle giren çocuk, gülerek çıkıyor o alandan'' diye konuştu.

-''AVRUPA'NIN EN İYİ MERKEZLERİNDEN''

Sadettin Akçi, sürdürülen projeler aracılığıyla Avrupa ülkeleriyle temas halinde bulunduklarını, dünyada engelli bireylere uygulanan hayvanlarla terapi yöntemlerini incelediklerini söyledi.
İtalya, Macaristan ve Romanya'dan heyetlerin merkeze gelerek incelemelerde bulunduğunu bildiren Akçi, şöyle konuştu:
''Farklı ülkelerdeki çalışmaları inceleyerek, uygulamaları müşterek bir noktaya getirmeye çalışıyoruz. Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, engelli birey aynı sorunları yaşıyor. Bu anlamda özgün terapilerle ilgili Avrupa'nın en iyi merkezlerinden biriyiz.''
Akçi, otistik çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak biyolojik ve psikolojik istasyonlardan kurulu merkezin benzerinin Türkiye'de bulunmadığını, hayırseverlerin destekleriyle gelişen merkezde hayvanlarla terapi yönteminin yanı sıra suyla terapi (hidroterapi), sanat ve doğayla terapi tekniklerinin uygulandığını kaydetti.
(ZEY-BAH-BER)

ALINTIDIR www.kucukucu.net
ceyl
ceyl
Moderatör
Moderatör

http://www.dunyadanguncel.tr.gg

- Similar topics